Populiariausios šalys, kuriose galima keliauti su dviračiu

Nežinote kur galite nukeliauti su dviračiais? Tai ne problema, paruošėme jums kelias šalis, į kurias galite nuvykti.

Populiariausios šalys, kuriose galima keliauti su dviračiu

Internete aptikome įvairiausių keliautojų nuomones, kur geriausia keliauti su miesto dviračiais. Visi dviratininkai įvardijo savo mėgstamiausias vietas ir nurodė, kodėl būtent ta šalis yra tam geriausia. 

Kirgizija

Tai yra Centrinės Azijos laši, kuri yra egzotiška ir keliautojams gali pasiūlyti laukinius kempingus su nuostabiais vaizdais. Taip pat keliauti šioje šalyje yra ganėtinai paprastas, nes eismas nėra intensyvus ir sudėtingas. Taip pat ekstremalesniems dviratininkams galima nesunkiai atrasti atokius dviračių maršrutus, kurie yra žolėtas vakarų Himalajų kalvas.

Keliaudami šioje šalyje, sutiksite Kirgizų šeimas, kurios yra draugiškos. Šios šeimos savo didžiąją laiko dalį praleidžia su žirgais atokesnėse vietose. Bendraudami su jais, galite įgyti naujas ir neįkainojamas patirtis. 

Dažnai šios šeimos siūlo putojantį arklio pieną, tačiau rekomenduojama jo atsisakyti.

Čia galėsite išvysti puikią ir tvirtą kultūrą, išgirsite Šilko kelio istoriją, pamatysite puikią geografiją, Himalajų kalnus, žolėtas kalvas ir neatrastą gamtą. 

Čilė

Čilė yra ilgesnė nei 4000 kilometrų ilgio, todėl joje galima atrasti neįtikėtinų geografinių skirtumų. Čia galite išvysti mėnulį su visiškai kitokiu peizažu ir išvysti krištolo mėlynumo ežerus šiaurėje. Taip pat galite pamatyti ir Patagonijos ledo lauką. Keliaudami galima pastebėti nešvarius kelius, sausus dykumas ir įspūdingo aukščio perėjas. Čilė gali pasigirti savo spygliuočių miškais, tad tikrai nesunkiai rasite kur pasistatyti palapinę. 

Privalumai: snieguoti kalnai, kalnų perėjos, gražūs dangaus vaizdai, ugnikalniai, lengva susirasti kur stovyklauti, didelis aukštis virš jūros lygio, mineralų telkiniai, druskos lygumos, mėlyni ežerai, dykuma, atokūs takeliai.

Meksika

Meksika buvo paminėta kaip viena iš mėgstamųjų šalių. Ji turi neįtikėtinus kraštovaizdžius, įspūdingą šalies istoriją ir garsėja su savo nuostabiais maisto gaminiais. Miesto dviračiai yra puikiai tinkami šiai šaliai, nes važiuosite per dykumas, atšiaurius kalnus. Važinėdami galėsite mėgautis nesibaigiančiais paplūdimiais ir žaliuojančiomis džiunglėmis. 

Jeigu nuspręsite išeiti į miestą, tuomet tikrai sutiksite draugiškų Meksikiečių, kurie galės jums parodyti nuostabias vietas. Rekomenduojame nuvykti į senas vietas, kurioje galite pamatyti griuvėsius ir pamatyti, ką senovės architektai yra suprojektavę. 

Indija

Jokia pasaulio šalis negali prilikti Indijai. Kuomet čia atkeliauja turistai, jie gali pamatyti ryškiausias spalvas, užuosti geriausius ir blogiausius kvapus, pamatyti gyvenimo jaudulį. Važiuojant dviračiu galima pastebėti nelygius kelius. Indijoje populiariausia dviratininkų vieta yra kalnuotoje šiaurėje, nes šioje vietoje eismas nėra intensyvus ir galima aptikti kalvų gentis, vienuolynus.

Jeigu vyksite į Indiją, rekomenduojame apžiūrėti vieną iš aukščiausių kelių Ladake, kurio aukštis viršija net 5000 metrų. 

Australija

Australija tikrai gali sukelti džiaugsmo daugumai keliautojų. Australija yra žinoma kaip šešta šalis pagal dydį, pagal sausumos masę. Joje galima pamatyti daugybę skirtingų kraštovaizdžių, taip pat seniausią ištisinę kultūrą - aborigenus. Raudonasis centras gali pasiūlyti nesibaigiančius purvo kelius, atvirus horizontus ir puikų klimatą. Taip pat galite stebėti pakrantes, kuriose rasite geriausius paplūdimius, Alpių reljefą, didžiulius koralų rifus ir vešlius atogražų miškus. Taip pat išvysite ir daugybę keistų gyvūnų, kurie yra bene šauniausi visoje žemėje. 

Čia galite atrasti šimtus mažų miestelių, kurie jums papasakos įdomias istorijas, taip pat rekomenduojama užsukti į barus, kad juose galėtumėte pastebėti unikalius australus.

Iranas

Iranas garsėja kaip labiausiai nesuprantama šalis, tiek geografiniu, tiek kultūriniu požiūriu.

Irano tautos gyventojai išmokys jus ką reiškia būti maloniam, atviram ir parodys, kiek daug galima duoti ir dalintis iš savo gyvenimo. Beveik kiekvieną dieną keliavimo, jums bus pasiūlyta draugystė, įvairiausios eskursijos po miestą, maistas ir net nakvynė. 

Irane yra keturi metų laikai, kalnų grandinė su virš 5000 metrų siekiančiomis viršūnėmis, tankūs miškai ir gausybės laukinių gamtų. Visai nesunku suprasti, kodėl Iranas yra labiausiai pamėgta šalis tarp turistų. 

Kinija

Kinija ir Indija labiausiai poliarizuojančios kryptys visame pasaulyje. Kultūra čia gali pasijausti svetima ir tiems asmenims, kurie daug keliauja, todėl šioje šalyje reikės priimti daugybę iššūkių. Keliaujant galima sutikti labai daug smalsių gyventojų. Reikia paminėti, kad Kinijoje laikas yra labai skiriasi nuo Lietuvos, tad pirmas dienas gali būti sunku priprasti. Jeigu nemėgstate vietų, kur yra daug gyventojų, tuomet turėtumėte vengti rytinės provincijos, nes kitos dalys yra ganėtinais tuščios ir jose yra daug nuostabios gamtos. 

Tadžikistanas

Nors ir šioje šalyje susirenka labai daug dviratininkų vasarą, tačiau kelias yra nelygus, todėl reikėtų pasirūpinti hibridiniu dviračiu. Važiuodami su dviračiais galite išvysti rūdijančius tankus ir subyrėjusius stebėjimo bokštus. Taip pat didelė tikimybė, kad važiuosite lygiagrečiai su kalnais, kurie yra atokūs ir į jų viršūnę niekas nėra užkopęs.

Norime paminėti, kad šioms kelionėms reikėtų patikimų dviračių, kurių detalės būtų patvarios ir tinkamos. Tokioms kelionėms elektriniai paspirtukai nėra tinkami, nebent norite įveikti trumpas distancijas miesteliuose.