Kur statomas nuotekų valymo įrenginys?

Labai dažnai kyla klausimas dėl nuotekų valymo įrenginio statymo.
Kur statomas nuotekų valymo įrenginys?

Gamintojai sudaro sąlygas taip, kad nuotekų valymo įrenginys gali būti statomas tiek kažkur šalia pastato, žolyne, kur nėra važiuojančių mašinų, tiek po pačiu keliu, kitaip vadinant „po“ važiuojama dalimi. Dažniausiai gyventojai savo privačiuose teritorijose įsirengę nuotekų valymo įrenginį jį stato kažkur netoli namo, dažniausiai žolynuose, kad nuotekų valymo įrenginys įsilietų į bendrą kraštovaizdį. Degalinėse, sodybose ar vietose, kur yra didesnis praeinančių žmonių srautas, nuotekų valymo įrenginys yra užkasamas kiek toliau nuo pastato ir dažnai yra aptveriamas tvorele dėl saugumo. Taigi pats nuotekų valymo įrenginys yra pagamintas prisitaikant įvairiose montavimo vietose, įvairiomis sąlygomis.

Ar visais atvejais nuotekų valymo įrenginys yra kasamas po žeme?

Tikrai taip. Nuotekų talpos yra gaminamos taip, kad jas būtų patogu kasti po žeme ir ateityje aptarnauti, kai yra įkastos. Visų pirma nuotekų talpos yra gan didelės, todėl jos neužkastos ne tik užimtų labai daug vietos, bet ir gadintų kraštovaizdį. Antra, per vamzdynus, kurie eina po žeme, nuotekos atkeliauja tiesiai į įrenginį, kas reikštų jog nuotekų talpos neužkasus, vamzdžiai turėtų būti pravedami palei žemės paviršių. Todėl turbūt vienareikšmiškai galima teigti, jog visais atvejais nuotekų valymo įrenginys turi būti kasamas po žeme kaip ir yra numatyta gamintojų projektuose.

Ar nuotekų talpos yra visos vienodai atsparios?

Nuotekų valymo įrenginys yra gaminamas iš polietileno ir gali būti gaminamas tiek plonesne sienele, tiek storesne. Jeigu planuojama, kad gaminys bus kasamas giliai po žeme ir ant jo bus nuolat važiuojama automobiliais, tuomet geriau rinktis storesnės sienelės nuotekų valymo įrenginį. Nuotekų talpos gan atsparios, bet žinoma iki tam tikrų sąlygų. Tad norint užsitikrinti, kad sudėtingomis sąlygomis nuotekų talpos „atlaikys“ įvairias sąlygas, rekomenduojama rinktis storesnę polietileninę talpą.

Nuotekų talpos montavimo ypatumai

Visi nuotekų valymo įrenginiai yra pirmiausiai suprojektuojami plane, o tuomet po patvirtinimo vežami į statybų vietą ir montuojami. Pirmiausia pasirinktoje vietoje yra iškasama duobė, kuriose bus dedamas nuotekų valymo įrenginys. Tuomet kai yra paruošta duobė, įskaitant ir sutvirtinimus, žvyro užpylimą ir panašiai, yra įkeliamas nuotekų valymo įrenginys. Kitas žingsnis – nuotekų talpos sujungimas su vamzdynu nuo pastato, iš kurio bus leidžiamos buitinės nuotekos. Ir galiausiai teisingai sujungus įrenginį, jis yra užkasamas ir pajungiamas. Tuomet nuotekų talpos yra testuojamos ar veikia gerai ir ar nuotekos yra gerai išvalomos. Nuotekų valymo įrenginys yra pilnai paleidžiamas ir atvykstama aptarnauti tik tuomet, kai nuotekų talpos vidus yra pilnas ir reikalingas įrangos išvalymas. Tad pats montavimas nėra labai sudėtingas procesas, bet reikalingos tam tikros žinios, kad įrenginys būtų teisingas įmontuotas ir ateityje nekiltų problemų.