Kaip pirkti naudotą automobilį?

Galbūt ruošiatės pirkti naudotą automobilį ir norite būti užtikrinti, kad perkate tinkamą variantą? Sekite mūsų gidą ir sužinokite kaip tai padaryti.
Kaip pirkti naudotą automobilį?

Pirkti naują automobilį nėra lengva, kadangi sunku rasti gerą pasiūlymą. Dėl patirtos pandemijos, Lietuvoje sutriko tiekimo grandinė ir šiuo metu įvežama kur kas mažiau automobilių. Kad išvengtumėte įprastų automobilio pirkimo klaidų, mes paruošėme jums patarimus, kad nusipirktumėte tinkamiausią variantą. 

Nusistatykite biudžetą

Kuomet ieškote naudoto automobilio, turite nuspręsti ar jį pirksite grynaisiais ar imsite paskolą. 

Pirkti automobilį už savo santaupas yra paprasčiau, tačiau neišleiskite visų savo pinigų. Nepamirškite, kad turėsite sumokėti taršos mokestį, draudimą.

Šiais laikais nenuostabu, kad automobiliai yra perkami su paskolomis. Tačiau prieš perkant su lizingo pagalba, pasiskaičiuokite kiek turėsite permokėti automobilio vertės.

Pagalvokite apie norimas automobilio funkcijas

Kai nusprendžiate kaip pirksite automobilį, tuomet prasideda tinkamo automobilio paieška. Štai naudingi klausimai, kuriuos turėtumėte sau atsakyti:

  • Kaip ruošiatės naudoti savo automobilį? - tarkime turite šeimą ir norite, kad visiems būtų pakankamai vietos. Galbūt gyvenate užmiestyje ir pastoviai reikės važiuoti pro blogus kelius?
  • Kokios funkcijos yra būtinos? - tai gali būti stoglangis, šildomos sėdynės, garso aparatūra ar kitos funkcijos. 

Kuomet nusprendžiate apie savo kriterijus, tuomet pradėkite ieškoti atitinkančių automobilių. Šiais laikais turime naudotų automobilių portalus, kuriuose galime filtruoti automobilius pagal savo norus. 

Patikrinkite išlaikymo kainas

Kai kurie automobiliai reikalauja daugiau išlaidų. Vieni modeliai gali gesti dažniau ir jų draudimas yra brangesnis. Prieš įsitikindami, kad tas modelis yra jums tinkamas, internete paieškokite atsiliepimų apie juos. Galite pasiskambinti į draudimo kompanijas ir pasiteirauti apie draudimo kainas. Kartais geriau pirkti brangesnį automobilį, nei paskui skirti savo pinigus remonto išlaidoms. 

Raskite tinkamiausią kainą

Skelbimų portalai jau pateikia statistikas, kiek tie automobiliai kainavo ankščiau. Pasižiūrėkite ar jie neturi didelio kainų kritimo. Peržiūrėkite ir kitus skelbimus ir įsitikinkite, kad pirkdami automobilį, jūs už jį nepermokėsite pinigų.

Klauskite pardavėjo kuo daugiau klausimų

Visuomet stenkitės kuo daugiau domėtis apie perkamą transporto priemonę. Pasiklauskite ar automobilis turi aptarnavimo istoriją, su kokiais defektais jie susidūrė ankščiau. Visuomet įsitikinkite, kad automobilis tikrai yra registruotas ant pardavėjo, o ne ant kito asmens.