Bipolinis sutrikimas - kas tai?

Bipolinis sutrikimas yra sudėtinga psichologinė liga, kurią lydi staigūs depresijos, manijos, mišrių būsenų pokyčiai arba depresijos ir euforijos kaita.
Bipolinis sutrikimas - kas tai?

Žmonės, kenčiantys nuo manijos-depresijos sindromo, patiria staigius nuotaikos svyravimus, kurie gerokai skiriasi nuo visuotinai priimtos socialinės normos. Problema gali būti pastebima nereguliariai, tarp paūmėjimų žmogus gali gyventi absoliučiai įprastą gyvenimą, po kurio vėl atsiranda paūmėjimas.


Pagrindinės bipolinio sutrikimo priežastys

Ekspertai sutinka, kad nėra vienos manijos-depresijos sutrikimo priežasties. Tokie veiksniai kaip cheminis disbalansas smegenyse ar hormonų disbalansas, genetiniai ir biologiniai veiksniai bei išorinė psichologinė įtaka gali prisidėti prie ligos vystymosi.


Bipolinio sutrikimo gydymas turėtų būti atliekamas tik dalyvaujant aukštos kvalifikacijos specialistams, turintiems sėkmingą praktinę patirtį ir būtinas sąlygas kompleksiniam gydymui.


Pagrindiniai bipolinio sutrikimo simptomai

Atsižvelgiant į bipolinio sindromo sudėtingumą, simptomai gali labai skirtis ir priklausyti nuo esamos paciento psichologinės būklės, nuotaikos ir aplinkos veiksnių.


Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti ryškūs reguliarūs nuotaikos svyravimai su depresijos ir manijos simptomais. Šie periodai gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių, periodiškai būklė normalizuojasi. Kai kurie pacientai gali kelerius metus nepertraukiamai patirti euforiją ar depresiją, taip pat mišrią būseną, kurią lydi reguliarūs nuotaikų svyravimai.


Pagrindiniai bipolinio sutrikimo simptomai yra šie:


  • Patologiškai didelis bendravimas, kartais peraugantis į padidėjusį agresyvumą be akivaizdžių provokuojančių priežasčių;

  • Per didelis beprasmis aktyvumas, mokyklos ar darbo nelankymas be pateisinamos priežasties, apatija įvairiems įvykiams;

  • Euforiški jausmai, savojo “aš” iškėlimas aukščiau kitų visuomenės narių, taip pat perdėtas pasitikėjimas savimi, išpūstas savigarbos jausmas;

  • Psichotropinių vaistų, narkotikų ir alkoholio vartojimas kovojant su nemiga;

  • Provokuojantis elgesys ir kiti simptomai, susiję su padidėjusiu ar sumažėjusiu asmens psichologiniu aktyvumu.


Bipolinio sutrikimo gydymo ypatumai

Bipolinis sutrikimas yra išgydomas. Tačiau šios problemos pašalinimas neapsiriboja vaistais, o reikalauja visapusiškos psichologinės būklės atkūrimo, įskaitant profesionalių psichologų darbą bei jų patirtį.


Pagrindinis gydymo tikslas – sumažinti depresijos ir manijos epizodų pasireiškimo dažnį, kompleksinį simptomų susilpnėjimą, taip pat žmogaus grįžimą į normalų gyvenimą socialinėje aplinkoje.


Kreipkitės į gydytojus, padėkite sau ar savo artimiesiems sprendžiant problemą jau šiandien!